22.05.2024 Kolmapäev

Läti prokurör nõuab Oleg Ossinovskile nelja aasta pikkust vangistust

Riia piirkonnakohtu prokurör nõuab nelja aasta pikkuse vanglakaristuse määramist endisele Läti Raudtee juhatuse esimehele Uģis Magonisele ja Eesti ärimehele Oleg Ossinovskile, keda mõlemat süüdistatakse korruptsioonis, vahendas Postimees.

Oleg Ossinovski, Eesti transiidiettevõtja
Oleg Ossinovski, Eesti transiidiettevõtja Foto: vikipeedia

Kohus taotles ka Magonise puhul tema vara osalist konfiskeerimist, Ossinovski puhul soovitakse tal keelustada kolmeks aastaks osalemine riigi ja kohalike omavalitsuste hangetel Lätis. Samuti taotles prokuratuur, et kahe mehe vahistamisel leitud 499 500 eurot tunnistataks kriminaalselt omandatud varaks ja konfiskeeritaks riigi kasuks.

Riia piirkonnakohus jätkab kohtuasja arutamist 29. juulil ja 31. juulil pärast advokaatide kaitsekõnesid ning pärast seda on kohtuistungid kavandatud 18. ja 19. septembriks.

Vidzeme ringkonnakohus oli varem mõlemad süüdistatavad täielikult õigeks mõistnud, kuid prokuratuur esitas otsuse peale apellatsioonkaebuse.

Magonise vastu esitatud süüdistused põhinesid kahe teo kombinatsioonil. Nimelt väitis prokuratuur, et 2015. aasta suvel anti talle raha, et hõlbustada nelja diiselveduri ostmist Ossinovskile kuuluvalt Skinest Raililt.

Prokuratuur usub ka, et Magonis lubas kohtuda Venemaa Raudteede toonase presidendi Vladimir Jakuniniga ja saavutada Ossinovski huvides soodne otsus, ehk et Vene vedureid remonditaks Daugavpilsi tehases. Prokuratuuri andmetel oli altkäemaksu kogusumma umbes pool miljonit eurot.

Magonis võeti 6. augustil 2015. aastal Läti korruptsioonivastase võitluse büroo poolt kinni.

Kohus leidis, et Magonis ei kohtunud Venemaa Raudtee juhtidega mitte Läti riigiametnikuna, vaid seetõttu, et tal olid Venemaa Raudtee juhtidega isiklikud ja sõbralikud suhted, ütles kohtunik.

Magonise tegevus Venemaa Raudteede juures ei olnud kuidagi seotud tema ametikohustustega, ütles kohtunik. Magonise ametikohustuste hulka ei kuulunud Ossinovski ärihuvide eest hoolitsemine ja Ossinovski andis väidetavalt Magonisele kui eraisikule raha tema huvide lobitöö eest Venemaa Raudteede juures.

Seetõttu leidis kohtunik, et kummagi süüdistatava puhul ei ole kuriteo tunnused tuvastatud.

Süüdistatavad ise ei tunnista oma süüd. Eesti multimiljonär Ossinovski ei tunnista end süüdi tema vastu esitatud korruptsioonikuriteos, kuigi ta ei eita, et andis raha Magonisele, vaid väidab, et see oli mõeldud muuks otstarbeks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255