21.03.2018 Kolmapäev

1Partner: Kinnisvaramaaklerite tegevus tuleb seadusega reguleerida

Kinnisvarabüroo 1Partner Kinnisvara konsultant Margus Suurmann hoiatab kinnisvaraturul libamaaklerite eest ning peab vajalikuks kinnisvaramaaklerite tegevuse seadusega reguleerimist.

Margus Suumanni sõnul on ei ole kinnisvaramaaklerite tegevus Eestis seadusega reguleeritud ning maakleriks võib hakata iga inimene. "Soomes ja Rootsis on maakleri teenus riiklikult reguleeritud ja pettuste vähendamiseks peaks see ka Eestis nii olema," ütles Suumann pressiteate vahendusel.

"Klient peab ise olema maaklerit valides ettevaatlik, sest Tallinna kinnisvaraturul teevad kolmandiku tehingutest asjaarmastajad – nii-öelda kilekotiga maaklerid. Tulemusena on lepingud pahatihti ebakorrektsed, raha liigubki kilekotis ja ka maksud jäetakse tasumata," märkis Suurmann

Maakleri usaldusväärsust näitab Suurmanni sõnul liikmelisus Eesti Kinnsivaramaaklerite Kojas ning ka maaklerfirma taust. "Hea mainega kinnisvarafirma ei saa mainekahjuga riskeerida ja vastutab oma töötajate tegevuse eest. Korrektse firma esindaja sõlmib alati kliendiga käsunduslepingu, nagu seda nõuab ka maakleri kutsestandard," lisas Suumann.
255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!