03.12.2020 Neljapäev

Valitsus kinnitas sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa arvestusliku keskmise suuruse

Valitsus kinnitas täna järgmise aasta isikustatud sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa arvestusliku keskmise suuruse, milleks on 3079,2 eurot.

Isikustatud sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa arvestusliku suuruse kinnitamine on iga-aastane otsus, mida on vaja pensioni kindlustusosaku suuruse arvutamiseks.
Isikustatud sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa arvestusliku suuruse kinnitamine on iga-aastane otsus, mida on vaja pensioni kindlustusosaku suuruse arvutamiseks. Foto: unsplash

Isikustatud sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa arvestuslikku keskmist suurust rakendatakse vanaduspensioni kindlustusosaku suuruse arvutamiseks 2021. aasta 1. jaanuarist kuni 2022. aasta 31. märtsini, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Nimetatud perioodil ei ole ette teada isikustatud sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa keskmist suurust, sest ei ole teada 2020. aasta sotsiaalmaksu tegelikku laekumist. Seetõttu kasutatakse kindlustusosaku suuruse leidmiseks sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa arvestuslikku suurust.

Näiteks kui inimene taotleb pensioni 1. novembril 2021. aastal, siis selleks ajaks ei ole kinnitatud 2021. aasta kohta isikustatud sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa keskmist suurust. Kindlustusosaku suuruse leidmiseks kasutatakse sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa arvestuslikku suurust.

Kui töötaja eest on kuni 2021. aasta 31. oktoobrini makstud sotsiaalmaksu 3079,2 eurot, on tema kindlustusosak 1. Kui töötaja eest on sotsiaalmaksu makstud 1539,6 eurot, on tema kindlustusosak 0,5.

Eelnõuga ettenähtud isikustatud sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa arvestuslikku keskmist suurust kasutatakse uute pensionide määramisel ja ümberarvutamisel pensionäridel, kes on rakendusperioodil töötanud ning kelle eest on makstud sotsiaalmaksu.

Isikustatud sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa arvestusliku suuruse kinnitamine on iga-aastane otsus, mida on vaja pensioni kindlustusosaku suuruse arvutamiseks.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes