16.11.2017 Neljapäev

Tööandjad soovivad elektriaktsiisi madalama määra laiendamist

Eesti Tööandjate Keskliit soovib energiamahukate tootmisettevõtete elektriaktsiisimäära vähendamise eelnõus vastavuskriteeriumite langetamist.

Kui seaduseelnõus on energiaintensiivseks ettevõtteks peetud selliseid ettevõtteid, mille elektri tarbimise kogumaksumus koos maksudega on vähemalt 20 protsenti lisandunud väärtusest, siis Euroopa Liidu energiadirektiiv võimaldaks rakendada 40 korda madalamat määra. "Eelnevast tulenevalt teeme ettepaneku kaaluda energiaintensiivse ettevõtte energiamahukuse kriteeriumi alandamist," märgivad ettevõtjad tagasisides rahandusministeeriumile alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse eelnõu osas.

Samuti soovivad ettevõtjad langetada nõutavat energiajuhtimissüsteemi standardit. "Asendada ISO 50001 sertifikaadi nõue ISO 14001 sertifikaadiga, vajadusel koos energiaauditi teostamise kohustusega," märgitakse kirjas.

Lisaks elektriaktsiisi vähendamisele soovivad tööandjad ka taastuvenergiatasude ja võrgutasude vähendamist suurtarbijatele ning ka maagaasiaktsiisi madalama määra kehtestamist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes