29.06.2016 Kolmapäev

Varjatud töösuhete teemaline nõustamine on sisse toonud üle miljoni euro maksuraha

Maksu- ja tolliamet (MTA) on tegeliku töösuhte varjamise teemal kaheksa kuu jooksul nõustanud umbes 670 ettevõtjat, mille tulemusena on riigile laekunud täiendavalt veidi üle 1 miljoni euro tööjõumakse.

MTA on varjatud töösuhte teemal suhelnud umbes 670 ettevõtjaga
MTA on varjatud töösuhte teemal suhelnud umbes 670 ettevõtjaga Foto: PM

Riigikohtu töösuhte varjamist puudutava otsuse järel on MTA suhelnud umbes 670 ettevõtjaga, kelle majandusnäitajaid ja teisi kriteeriume arvesse võttes pakkusime võimaluse maksuasjad koos üle vaadata. Selle tulemusena on lisandunud töötasu väljamakseid 1,9 miljoni euro ulatuses, millelt on tasutud üle miljoni euro tööjõumakse, ütles MTA pressiesindaja Mailin Aasmäe BNS-ile.

MTA on varem märkinud, et nende mõjuanalüüs näitab seda, et lepingu ümbervormistamisel töö- või juhatuse liikme tasusid saama hakanud isikute arv on kuust kuusse stabiilselt suurenenud.

MTA teatas möödunud aasta oktoobris, et kavatseb ühendust võtta niinimetatud OÜ-tamise kahtlusega ettevõtetega ja neid nõustada, kuidas oma tegevus seadustega kooskõlla viia. Maksekäitumist mitte muutvate ettevõtete osas plaanis amet alustada maksukontrolli.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!