29.03.2016 Teisipäev

MTA on nõustanud tegeliku töösuhte varjamise teemal 500 ettevõtet

Maksu- ja tolliamet on tegeliku töösuhte varjamise teemal viimase viie kuu jooksul nõustanud umbes 500 ettevõtet, mille tulemusena on riigile laekunud täiendavalt 455 000 eurot tööjõumakse.

MTA nõustamise tulemusena on riigile laekunud täiendavalt 455 000 eurot tööjõumakse
MTA nõustamise tulemusena on riigile laekunud täiendavalt 455 000 eurot tööjõumakse Foto: PM

"Maksu- ja tolliameti analüüsi põhjal on paljud ettevõtted viimase viie kuu jooksul vormistanud ümber senised näilikud ettevõtetevahelised teenuslepingud töö- ja juhatuse liikme tasudeks," ütles MTA avalike suhete osakonna juhataja Rainer Laurits BNS-ile.

Laurits tõi välja, et riigikohtu töösuhte varjamist puudutava otsuse järel on MTA suhelnud poole tuhande ettevõtjaga, kelle majandusnäitajaid ja teisi kriteeriume arvesse võttes pakkus amet võimaluse maksuasjad koos üle vaadata.

"Suur osa ettevõtted on ka oma maksuasjad ümber korraldanud ja maksuriskid maandanud ning väärivad selle eest tunnustust," lisas Laurits.

Märtsi alguses alustas MTA tegeliku töösuhte varjamise teemal ka esimest maksukontrolli, et saada põhjalikumat kinnitust ettevõtte maksekäitumise ja tehingute korrektsuse kohta.

"Kontrolli alustamine tähendab juba maksumenetluse alustamist, millega on maksumaksja kohustatud meile informatsiooni ja vajalikke dokumente esitama. Lisaks vaatame kontrolli puhul ka varasemaid maksuperioode, veendumaks, et ettevõtte maksuasjad on olnud korras,“ ütles Laurits.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!