19.09.2016 Esmaspäev

Maksuhaldur on asunud jõulisemalt maksuvõlgu sisse nõudma

Maksu- ja tolliamet on asunud jõulisemalt maksuvõlgu sisse nõudma; sel aastal on amet suurendanud nii pankrotihoiatuste kui ka pankrotiavalduste hulka.

Mullu laekus pankrotimenetlustest üle 3,5 miljoni euro
Mullu laekus pankrotimenetlustest üle 3,5 miljoni euro Foto: PM

"Oleme esitanud esimesel poolaastal 76 pankrotihoiatust, mis on seotud kogusummas 14,5 miljoni euro suuruse maksunõudega. Seda on ligi kolm korda rohkem kui 2015. aastal. Pankrotihoiatusi saavad kõige rohkem füüsilised isikud – 60–70% hoiatuse saanud isikute arvust," ütles maksu- ja tolliameti pressiesindaja Mailin Aasmäe BNS-ile.

"Pankrotiavaldusi oleme esitanud 2016. aasta esimesel poolel 24, millega seotud maksuvõlad küündivad üle 3 miljoni euro. Pankrotimenetlustest on tulnud laekumisi maksunõuete katteks 2016. aasta jooksul kogusummas üle 700 000 euro – sellest enam kui 260 000 eurot järgunõuete katteks," lisas Aasmäe.

Mullu laekus Aasmäe sõnul pankrotimenetlustest üle 3,5 miljoni euro, millest veidi üle 740 000 euro järgunõuete katteks. "Tänaseks on esitatud üle 40 pankrotiavalduse ja aasta lõpuks kasvab pankrotiavalduste arv tõenäoliselt läbi aegade suurimaks – ligi 80, arvestades töös olevate avalduste mahtu."

Aasta esimesel poolel on lisaks pankrotiavalduste esitamisele maksuhaldur alustanud üle 20 kohtuvaidluse maksuvõla sissenõudmiseks. Nende vaidlustega seotud maksunõuded ületavad 2,4 miljonit eurot, koosnedes ühisvara jagamistest, varade tagasivõitmistest, kahju hüvitamistest ja muust, rääkis Aasmäe. "Möödunud aasta jooksul algas enam kui 45 kohtumenetlust," lisas ta. "Septembri keskpaigas on pooleli üle 60 kohtumenetluse, sealhulgas avaldused võlgniku pankroti väljakuulutamiseks."

Lisaks lõpetas maksuamet möödunud aastal tulemuslikult 74 haldusvastutusmenetlust juhatuse liikme vastutuse tuvastamiseks, ehk äriühingu maksuvõla tasumise kohustuse laiendamise füüsilisele isikule, milliste menetluste tulemusena on kohaldatud solidaarset vastutust üle 32 miljoni euro ulatuses, märkis Aasmäe.

Käesoleva aasta esimese poolaastaga on neid menetlusi tulemuslikult lõpetatud 37 ja nende menetlustega kaasnev isikute solidaarvastutus küündib üle 2 miljoni euro, märkis Aasmäe. "Nimetatud menetluste tulemusena on nn mahajätjatest solidaarvastutusele võetud 2016. aasta esimesel poolaastal 10 isikut ja 2015. aasta jooksul kokku 24 isikut. Vastutusmenetluste kaudu määratud kohustuste katteks on 2016 esimese poolaastaga laekunud veidi alla 700 000 euro, 2015.aasta jooksul laekus kokku üle 2 miljoni euro."

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes