02.06.2023 Reede

Leht: valitsusliit kavatseb leevendada pankade maksutõusu

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Annely Akkermann ütles eile Postimehele, et praegu käib kompromissi otsimine pankade tulumaksumäära tõusu üle, kirjutab leht.

Annely Akkermann, riigikogu rahanduskomisjoni esimees
Annely Akkermann, riigikogu rahanduskomisjoni esimees Foto: Riigikogu

"Läbirääkimised käivad," ütles Akkermann.

Kompromissina arutatakse praegu seda, kas avansiline tulumaks on 22 protsenti või vähem,

märkis ta.

Akkermann kinnitas, et ettevõtete ja sealhulgas ka pankade tulumaks tõuseb igal juhul 22 protsendini, kuid küsimus on selles, et kas pankade avansiline tulumaks saab olema väiksem.

Praegu on pankade avansiline tulumaks 14 protsenti. Kui see jääb nii, siis 2025. aastast tuleks pankadel ülejäänud kaheksa protsenti tulumaksu tasuda dividendide väljavõtmisel.

Akkermann märkis, et riigikogu rahanduskomisjon tahab saata maksuseaduste eelnõude muudatusettepanekud suurde saali hiljemalt tuleva nädala neljapäeval. Seega on veel ligi nädal jäänud kõneluste pidamiseks. "Konsultatsioonid käivad, kõik helistavad kõigile ja mõeldakse ka, kuidas opositsiooniga kokkuleppele saada ja kui palju saab vastu tulla pankade soovidele," märkis Akkermann. "Pangandussektoris on kiirelt kasvavad kodumaised pangad ja siis rahvusvahelised pangad," lisas ta.

Akkermanni sõnul tahab koalitsioon kasutada kõiki võimalusi, et vältida usaldushääletust riigikogus. "Ega maksuseaduste vastuvõtmise sidumine valitsuse usaldushääletusega ei ole mingisugune asi, mis koalitsioonile ja peaministrile väga meeldib, vaid viimane võimalus, kui teised variandid on ammendunud," ütles rahanduskomisjoni esimees.

Teine maksumuudatus, mis on leidnud ettevõtjate tugevat vastuseisu, on majutusasutuste käibemaksumäära kergitamine 9 protsendilt 22 protsendini.

Akkermann märkis, et ka selle maksutõusu suhtes on valitsus valmis tegema järeleandmisi. "Praegu on eelnõus hotellide käibemaks 22 protsenti, arutluse all on, kas teeme käibemaksu alandatud määrad 5 ja 9 ringi nii, et ajakirjandus ja ravimid on üheksaprotsendilise ning majutusasutused 13-protsendilise käibemaksuga. Praegu käivad selles punktis läbirääkimised, aga ma ei julge ennustada, kuidas need lõpevad," ütles ta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference