10.12.2014 Kolmapäev

Eesti ja Hiina allkirjastasid topeltmaksustamise vältimise lepingu muutmise protokolli

Rahandusministeeriumi kantsler Veiko Tali ja Hiina Rahvavabariigi riikliku maksuameti asejuht Xie Xuezhi allkirjastasid 9. detsembril tulumaksuga topeltmaksustamise vältimise ning maksudest hoidumise tõkestamise lepingu muutmise protokolli.

Eesti ja Hiina allkirjastasid topeltmaksustamise vältimise lepingu muutmise protokolli
Eesti ja Hiina allkirjastasid topeltmaksustamise vältimise lepingu muutmise protokolli Foto: Rahandusministeerium

Protokolliga uuendatakse 1998. aastal sõlmitud lepingu teabevahetuse sätteid, mis ei piirdu ainult lepinguosaliste riikide residentidega ega lepingus nimetatud maksudega. Samuti ei või Eesti ega Hiina protokolli jõustumisel keelduda teabevahetusest seetõttu, et riigil enda tarbeks sellist maksualast teavet vaja ei ole.

„Topeltmaksustamise vältimise lepingud soodustavad investeeringuid ja aitavad ettevõtjatel jõuda strateegilistele turgudele. Hiina puhul on tegemist globaalse ja kasvava majandusjõuga, mistõttu on tähtis, et meie kahepoolsed lepingud vastaksid vajadustele ja muutunud rahvusvahelistele nõuetele“, selgitas kantsler Veiko Tali.

Hiina on Eesti kaubanduspartnerite hulgas 10. kohal, eelkõige eksporditakse sinna elektriseadmeid, mineraalkütust, mehaanilisi seadmeid, puitu ja puittooteid. 2014. aasta juuni seisuga oli Hiina teinud Eestisse otseinvesteeringuid 6,6 miljonit eurot ehk 0,04% investeeringute kogumahust, Eesti otseinvesteeringute suurus oli 2,8 miljonit eurot.

Eestil on topeltmaksustamise vältimise lepingud 56 riigiga, sealhulgas kõigi ELi riikidega, OECD liikmesriikidest puuduvad Eestil lepingud Austraalia, Tšiili, Jaapani ja Uus-Meremaaga. Maksulepingud soodustavad investeeringuid, tagavad isikute võrdse kohtlemise ning kõrvaldavad topeltmaksustamise, mis võib tekkida kahe riigi seaduste koosmõju tulemusena.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255