22.01.2021 Reede

Veebipetturid õngitsevad maaklerite paroole

KV.ee teatel on viimastel päevadel tegutsenud veebipetturid, kelle eesmärk on võtta üle aktiivsete kuulutustega kasutajakontod; kui aastaid tagasi oli sihtmärgiks eraisikust kuulutajad, siis seekord on sihtmärkiks maaklerite kontod.

Kinnisvaraobjekti pildid on muudetud väga ilusaks.
Kinnisvaraobjekti pildid on muudetud väga ilusaks. Foto: pixabay

Tavaliselt muudetakse üürikorteri kuulutuse sisu väga ahvatlevaks ja lisatakse ilusad pildid. Ühendust võtnud kliendile räägitakse, kuidas keegi on välismaal koroonalõksus ja otsitakse korterile hoidjat ning sellest tulenevalt on ka väga soodne üürihind. Üsna pea küsitaksegi kokkuleppe kinnituseks ettemaksu, teatas kinnisvaraportaal.

Palume olla ettevaatlikud, kui keegi küsib ettemaksu. Ei ole mõistlik teha ettemaksu lepinguta, korteriga tutvumiseta ja kindluseta, et lepingu sõlmija on ikka vara omanik või seaduslik esindaja,

seisab teates.

KV.ee on lisanud maakleritele võimaluse maaklerkonto turvaliselt autentida, milleks on saadaval ID-kaart, SmartID ja Mobiili-ID. Kinnisvaraportaal töötab ka selle nimel, et lähiajal oleks turvalise logimise võimalus ka tavakasutajal.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes