20.09.2019 Reede

Riik loob pensioni investeerimiskonto süsteemi

Valitsuse kommunikatsioonibüroo teatel pakuks teise pensionisamba jaoks mõeldud pensioni investeerimiskonto süsteem inimestele võimalusi oma pensioniraha iseseisvaks investeerimiseks ilma teisest pensionisambast lahkumata.
Riik loob pensioni investeerimiskonto süsteemi
Riik loob pensioni investeerimiskonto süsteemi Foto: Pixels

"Pensioni investeerimiskontole saab kanda oma seni teise pensionisambasse kogutud raha," ütles peaminister Jüri Ratas pressiteates ning lisas, et erinevalt tavalisest investeerimiskontost, saab spetsiaalselt teise samba jaoks loodud lahendusega lasta investeerimiskontole kanda ka teise pensionisamba jooksvaid makseid.

"See on oluline lisavõimalus oma pensioniraha iseseisvaks investeerimiseks, mis täna puudub. Kui pensionifondi puhul langetab investeerimisotsused pensionifondi valitseja, siis pensioni investeerimiskonto puhul saab seda teha koguja ise," lisas rahandusminister Martin Helme.

Pensioni investeerimiskontot saab sarnaselt tavalisele investeerimiskontole avada pangas ja sisuliselt on tegemist arveldusarvega, mis on eritunnuse abil eristatav muudest arveldusarvetest. Sinna saab laekuda raha üksnes teisest pensionisambast, muud raha inimene sinna kanda ei saa.

Kontole on võimalik kanda ka varem teise samba fondidesse kogutud raha ja liigutada omakorda raha tagasi pensionifondidesse. Kuna raha liikumine toimub teise samba sees, siis tulumaksu tasuda ei tule, nagu ei tule täna ka fondide vahetamise korral.

Igasugune pensioniraha liigutamine väljapoole pensioni investeerimiskontot või pensionifondi võrdub raha väljavõtmisega teisest sambast ja toob kaasa tulumaksu tasumise.

Pensioniikka jõudes on pensioni investeerimiskonto omanikul samad õigused ja võimalused, nagu neil, kes on kogunud raha pensionifondi.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes