10.08.2018 Reede

Pindi: soojad suveilmad vähendasid korterite müüki

Pindi Kinnisvara juhatuse liikme Peep Soomani sõnul vähendasid soojad suveilmad tänavu nii juuni kui ka juulikuus kinnisvaraturul korterite müügiaktiivsust.

Soomani hinnangul mõjutas tavapäratult pikk kuumalaine juunis-juulis tarbijate käitumist. "Ega ostjad turult kadunud ei ole, kuid palava ilmaga mõeldakse pigem, kust saada jahedat jäätist või toop külma õlut, ning suurte numbrite liitmine-lahutamine lükatakse jahedamasse perioodi," ütles ta pressiteate vahendusel.

Kuid seejuures on Tallinnas ja Harjumaal käesoleva aasta esimese seitsme kuuga müüdud või broneeritud 2100 uut korterit. "Kesklinna kallimate projektide müük seisab, kuid äärelinna ja Tallinna lähiümbruses paiknevate korterite vastu on huvi jätkuvalt väga kõrge," sõnas Sooman.

Pindi Kinnisvara igakuise uusarenduste monitooringu kohaselt on praegu Tallinnas ja Harjumaal 122 korteriarendusprojekti, kus on müügis kokku 2688 korterit keskmise hinnaga 2525 eurot ruutmeetri kohta.
255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!