25.06.2020 Neljapäev

Pandeemia toob kaasa seninägematu majanduskrahhi

Globaalne koroonaviiruse pandeemia on käivitanud ennenägematu majanduskriisi, mis saadab maailmamajanduse tänavu 4,9 protsendisesse langusesse ja pühib sellest kahe aasta vältel 12 triljonit dollarit, teatas Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) kolmapäeval.

Transpordi- ja tootmisseisakute tõttu kahaneb maailmakaubandus pea 12 protsenti
Transpordi- ja tootmisseisakute tõttu kahaneb maailmakaubandus pea 12 protsenti Foto: pixabay.com

Ülemaailmne tööseisak on hävitanud sadu miljoneid töökohti ja taastumise väljavaade – nagu ka majandusprognoos ise – on viiruse leviku jätkumise tõttu endiselt äärmiselt ebakindel, hoiatas IMF värskes maailmamajanduse raportis.

USA majandus kahaneb IMF-i prognoosi järgi kaheksa protsenti, samas kui Hiinal läheb veidi paremini ja selle kasv aeglustub ühele protsendile.

Transpordi- ja tootmisseisakute tõttu kahaneb maailmakaubandus pea 12 protsenti ning selle taastumist võivad hakata pärssima geopoliitilised pinged, märkis iMF.

Euroala majandus langeb IMF-i ennustuse järgi 10,2 protsenti. Saksamaa majandus kahaneb 7,8 protsenti, ent teistel euroala suurmajandustel läheb veelgi halvemini: Prantsuse majandus langeb 12,5 protsenti ja Itaalia ning Hispaania 12,8 protsenti.

Ühendkuningriigi majandus langeb 10,2 protsenti, prognoosis IMF.

Pandeemial on ka ränk mõju arenevatele majandustele.

Indiale toob viirusekriis kaasa sisemajanduse koguprodukti (SKP) 4,5-protsendise languse, mis on riigi jaoks aastakümnete esimene majanduslangus.

Mehhiko majandus kahaneb 10,5 protsenti, Brasiilia 9,1 protsenti ja Argentina 9,9 protsenti, teatas IMF.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference