17.02.2023 Reede

Põllumajandus- ja toiduamet saatis piirilt tagasi 25 tonni apelsine

Muuga piiripunktis peeti kinni Egiptusest saabunud apelsinid ning kuna tsitruselistest tuvastati Euroopa Liidus tunnustamata taimekaitsevahendite jääke, tuli põllumajandus- ja toiduametil 25-tonnine laadung piirilt tagasi saata.

Saastunud apelsinid tuvastati tavapärase kontrolli käigus.
Saastunud apelsinid tuvastati tavapärase kontrolli käigus. Foto: pixabay

Põllumajandus- ja toiduameti piirikontrolli osakonna juhataja Regina Pihlaka sõnul tuvastati saastunud apelsinid tavapärase kontrolli käigus. „Piiril kontrollitakse kõiki kõrgendatud riskiga mitteloomseid tooteid, sealhulgas kontrollitakse dokumente. Lisaks võetakse teatud sagedusega proove,“ kirjeldas Pihlakas. 

Eelmisel nädalal tuvastati Egiptusest pärit Navel apelsinidest kolme Euroopa Liidus tunnustamata taimekaitsevahendi jäägi piirnormi ületus. Apelsinid saadetakse piiripunktist tagasi lähteriiki,

lisas Pihlakas. 

Pihlaka sõnul tuvastati eelmisel aastal mittevastavus kahel mitteloomsel tootel. „Ligi poole tonni riisi puhul ei vastanud dokumendid nõuetele ning toiduga kokkupuutumiseks mõeldud bambusplasti tooted pole Euroopa Liidus lubatud. Tooted pärinesid Hiinast ning need hävitati.“

Amet võtab endiselt proove, et tuvastada taimekaitsevahendite jääke toidus. Sedasi on võimalik tuvastada võimalik ohtlik toode ning see müügilt kõrvaldada või juba piiripunktis tagasi saata.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference