04.06.2024 Teisipäev

Madise ei taha maksuameti lausnuhkimise plaani peale midagi öelda

Maksu- ja tolliamet ja rahandusministeerium kavandavad seadust, mis annaks maksuametile loa uurida kõikide inimeste ja ettevõtete pangakontode andmeid ning kui juristid ja pangaliit tõstatasid küsimuse eraelu riive kohta, siis õiguskantsler Ülle Madise ei taha praegu selle plaani kohta midagi öelda, kirjutab Postimees.

Ülle Madise, õiguskantsler
Ülle Madise, õiguskantsler Foto: erakogu

Õiguskantsleri büroole saadetud küsimuse peale, mida õiguskantsler sellest plaanist arvab, vastas kommunikatsioonijuht Janar Filippov järgmiselt:

"Me ei kommenteeri kellegi soove, ideid, plaane. Kulutame nappi inimressurssi konkreetse seaduse põhiseaduspärasuse analüüsimisele ja teiste seadusest tulenevatele ülesannetele. Seega, vajadusel tuleme selle teema juurde tulevikus tagasi ja anname oma kommentaarid."

Maksu- ja tolliamet tahab seadust, millega tulevikus kõikide eraisikute ja ettevõtjate pangakontosid analüüsida, et sealt maksmata makse tuvastada. Seni tohib seda teha ainult juhul, kui inimese või ettevõtte vastu on algatatud maksumenetlus ehk maksuametil on alust kahtlustada rikkumist.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255