13.10.2010 Kolmapäev

Hea ühingujuhtimise tava aruanded on koostatud rahuldavalt

Hea ühingujuhtimise tava on börsiettevõtetele järgmiseks mõeldud normide kogu, mille eesmärk on kaasa aidata börsil noteeritud äriühingute juhtimise paremale ja läbipaistvamale korraldamisele. Hea ühingujuhtimise tava täitmine toimub põhimõttel „täidan või selgitan.” See tähendab, et tavas kirjeldatud põhimõtete järgimine ei ole emitendi jaoks kohustuslik, küll aga tuleb selle täitmisest loobumist selgitada. Kui seni tulenes börsiemitentide jaoks Hea ühingujuhtimise tava  järgimise kohustus NASDAQ OMX Tallinna Börsi reglemendist, siis alates 1. juulist 2009 kohustab Hea ühingujuhtimise tava aruandeid täitma raamatupidamise seadus. Samuti kohustab seadus sisse seadma auditikomitee.

“Andsime oma käesoleva aasta ülevaates Tallinna Börsi emitentidele konkreetseid soovitusi aruannete koostamiseks ja tegime üldisi ettepanekuid auditikomitee töö korraldamiseks. Soovime normide õigeks rakendamiseks börsiaktsiaseltse aidata ja suunata,” ütles Finantsinspektsiooni juhatuse liige Kilvar Kessler. Finantsjärelevalve usub, et ülevaade ühingujuhtimise tava täitmise aruannetest aitab emitentidel ja turul tervikuna liikuda suurema ja sisulisema läbipaistvuse poole ning võimaldab huvitatud isikutel hinnata Hea ühingujuhtimise tava täitmist ning muid arenguid seoses börsiaktsiaseltside juhtimisega.

NASDAQ OMX Tallinna Börsil noteeritud ettevõtetele kehtib Hea ühingujuhtimise tava alates 2006. aastast. Tava eesmärgiks on muuta Eesti väärtpaberiturg läbipaistvamaks ja börsiettevõtete juhtimine investorite jaoks arusaadavamaks. Finantsinspektsioon jälgib, et börsiemitendid koostaksid igal aastal ühingujuhtimise tava täitmise aruande, samuti reageerib finantsjärelevalve selgelt valede asjaolude esitamisele aruannetes.  Finantsinspektsiooni ülevaade Tallinna Börsi emitentide Hea ühingujuhtimise tava täitmise aruannetest aastal 2009 (samuti aastatel 2006 - 2008) on kättesaadav Finantsinspektsiooni veebilehelt.

Finantsinspektsioon 


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!