23.09.2022 Reede

FI alustas süüteomenetluse vastutustundliku laenamise rikkumise kontrollimiseks

Finantsinspektsioon (FI) alustas meedias avaldatud asjaolude alusel ja kontrollimiseks väärteomenetluse FI järelevalvatava krediidiandja suhtes. 

Krediidiandjate ja -vahendajate seaduse järgi peab krediidiandja enne laenulepingu sõlmimist hindama laenuvõtja krediidivõimelisust.
Krediidiandjate ja -vahendajate seaduse järgi peab krediidiandja enne laenulepingu sõlmimist hindama laenuvõtja krediidivõimelisust. Foto: pixabay

“Õiguspäraselt ja korrapäraselt toimiv finantsturg on vundamendiks ühiskondlikule usaldusele selle sektori vastu. Meedias kirjeldatud räiged ja küünilised krediidituru alusreeglite rikkumised õõnestavad kogu turu mainet sõltumata sellest, kas need on toime pandud reguleeritud subjektide või reguleerimata finantsvahendajate poolt. Finantsinspektsioon otsustas väärteomenetluses kontrollida meedias kirjeldatud rikkumiste asjaolusid ja reageerib väga teravalt vastavalt kogutud tõenditele ning kehtivale seadusele,” ütles FI juhatuse esimees Kilvar...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!