28.09.2022 Kolmapäev

Euroopa Komisjon kutsub riike miinimumsissetulekuid ajakohastama

Täna kutsus Euroopa Komisjon liikmesriike üles ajakohastama riiklikke miinimumsissetuleku tagamise kavasid, et need aitaksid vähendada Euroopas vaesust ja sotsiaalset tõrjutust.

Liikmesriigid peaksid komisjoni hinnangul saavutama sissetulekutoetuse piisava taseme hiljemalt 2030. aasta lõpuks.
Liikmesriigid peaksid komisjoni hinnangul saavutama sissetulekutoetuse piisava taseme hiljemalt 2030. aasta lõpuks. Foto: pixabay

Kavandatavas nõukogu soovituses aktiivse kaasamise tagamiseks piisava miinimumsissetuleku kohta on sätestatud, kuidas liikmesriigid saavad ajakohastada riiklikke miinimumsissetuleku tagamise kavasid, et need oleksid tõhusamad ja aitaksid inimesi vaesusest välja, teatas Euroopa Komisjoni esindus Eestis.

Miinimumsissetulek peaks aitama abivajavatel leibkondadel jõuda sellise sissetulekutasemeni, mis võimaldab neil maksta arveid ja elada inimväärset elu. Sellele lisaks on üldjuhul ette nähtud mitterahalised hüvitised, mis annavad...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!