825x120 antikriis ee
03.11.2010 Kolmapäev

Eurole ülemineku komisjon kutsub üles liituma ausa hinnastamise leppega

Suurem osa eurosid on tänaseks Eestisse jõudnud ning euro sularaha eeljaotus pankadele ja pangakontoritesse üle Eesti juba käib. Kõik ministeeriumid on kinnitanud, et nende IT-süsteemid on eurole üleminekuks valmis ning valdavalt ka testitud.

„Nüüd, kus eurole üleminekuni on jäänud veidi vähem kui kaks kuud on riiklike ettevalmistuste põhirõhk rahavahetuse logistikal ja avalikkuse teavitamisel,“ rääkis eurole ülemineku asjatundjate komisjoni juht Tea Varrak.

„Hea meel on näha, et hindade kahes vääringus näitamine on kuust kuusse järjest paranenud ning eksimuste arv võrreldes suvega on tunduvalt vähenenud,“ tõdes Varrak. Ta lisas, et rõõmu teeb Ausa hinnastamise leppega ühinenud ettevõtete arvestatav hulk, sest nemad annavad  olulise panuse põhjendamatu hinnatõusu ohjamiseks.

Siiski teeb Varraku sõnul komisjoni murelikuks mõnede väike- ja keskmise suurusega ettevõtete ning teenindusasutuste leige suhtumine eurole üleminekusse. „Kurb on kuulda, et leidub veel väikeettevõtteid ja teenindusasutusi, kes ei pea ausat hinnastamist eurole üleminekul oluliseks ning eelistavad euro tuleku varjus põhjendamatult hindu kergitada,“ ütles Varrak. „Kutsume siinkohal veelkord kõiki ettevõtteid ja teenindusasutusi üles järgima korrektseid ümardamise põhimõtteid ning ühinema Ausa hinnastamise leppega. Oleme omalt poolt valmis ettevõtteid erialaliitude kaudu igati aitama,“ rääkis Varrak.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes