17.04.2023 Esmaspäev

Eksperdid: energiatõhusus on muutumas uue korteri valikul kaalukeeleks

Kinnisvarasektori ettevõtjate sõnul on ostjad hakanud taas huvi tundma uusarenduste vastu ning uueks müügiargumendiks on tõusnud energiatõhusus ja keskkonnasõbralikud lahendused.

Koduostjad on hakanud enam tähtsustama keskkonnaaspekte.
Koduostjad on hakanud enam tähtsustama keskkonnaaspekte. Foto: pixabay

"Kodu soetamisel on jätkuvalt kõige tähtsam kriteerium asukoht ja piirkonna infrastruktuur. Kui aga vaadata Kinnisvara24 portaali statistikat, siis võrreldes eelnevate aastatega on 35 protsendi võrra kasvanud koduotsijate hulk, kes märgib otsingulahtrisse A või B energiamärgise soovi," ütles kinnisvaraportaali Kinnisvara24 turundusjuht Martin Matsberg pressiteates. 

Kinnisvaraarendusettevõtte Endover müügiosakonna juht Olari Vokk tõdes samuti, et koduostjad on hakanud viimasel ajal rohkem tähtsustama keskkonnaaspekte. "Kui veel mõned aastad tagasi valiti hinnalt soodsam, madalama energiaklassiga ja lihtsamate tehnoloogiliste lahendustega korter, siis täna eelistatakse üha enam kõrge energiaklassiga, energiasäästlike lahenduste ja -küttesüsteemiga kodu ning ollakse valmis selle eest ka rohkem maksma," tõdes Vokk. 

Arendaja sõnul on inimestele ka üha olulisem, et kõik eluks vajalik paikneks kodu lähedal. "Enda elu ei taheta veeta ummikutes ja senisest rohkem arvestatakse ka oma ökoloogilise jalajäljega: 15 minuti naabruskonna kontseptsioon ja tiheasustus on uus trend. Samuti hinnatakse rohealade lähedust kodule," märkis ekspert ja lisas, et keskkonnasäästlikkuse kõrval pööravad koduostjad senisest enam tähelepanu ka rahalisele kulueffektiivsusele.

Nii tänane turuseis kui keskkonnateadlikum käitumine on pannud inimesi taas eelistama ka väiksemaid kortereid. Senise 100-ruutmeetrise neljatoalise perekodu asemel valitakse funktsionaalse planeeringuga 80-ruutmeetriseid kortereid. Väiksemat elamist on soodsam osta ning ka selle ülalpidamiskulud on madalamad,

selgitas Vokk.

Matsberg tõi välja, et ka arendajate keskkonnateadlikkus on kasvanud ja see kajastub investeeringuotsustes. "Arendajad lähtuvad senisest rohkem ka põhimõttest, et uue hoone ehitamise asemel on keskkonnasäästlikum vana maja täielik rekonstrueerimine kõrgema energiaklassiga koduks. Uusarendusprojekte analüüsides võib täheldada, et kinnisvaraarendajad pööravad aina enam tähelepanu küttesüsteemide energiatõhususele," nentis Kinnisvara24 turundusjuht. 

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255