31.05.2022 Teisipäev

Eesti Energia viib börsipaketi kliendid tunnihinnale aasta lõpuks

Eesti Energia palub vabandust, et selgitustöö börsipaketi erinevatest hinnatüüpidest pole klientide informeerituse tagamiseks olnud piisav ning lubab hiljemalt aasta lõpuks viia kõik vanemat tüüpi börsipaketi kliendid tunnipõhisele hinnastamisele.

Kui klient praegu paketti muuta ei soovi, tehakse seda tema eest automaatselt sügisel.
Kui klient praegu paketti muuta ei soovi, tehakse seda tema eest automaatselt sügisel. Foto: Eesti Energia

Kui elektriturg 2013. aastal avanes, ei olnud Eesti veel kaetud kaugloetavate arvestitega ning sõlmida sai vaid päeva või öö keskmise börsihinna alusel börsipakette. Kaugloetavate arvestite projekt lõppes aastal 2017. Alates sellest ajast ei ole olnud võimalik vanemat tüüpi paketti valida ning kõik sõlmitavad börsipaketi lepingud on tunnipõhise hinnaarvestusega, selgitas Eesti Energia pressiteates. 

"Oleme aastate jooksul tuhandete klientidega ühendust võtnud, teavitanud, selgitanud ja soovitanud tunnipõhisesse börsipaketti üle tulla. Paljud kliendid on oma paketi ka ise ära muutnud, ent on suur hulk kliente, kelle hinnatüüp on endiselt keskmise börsihinna alusel. Osad kliendid pole soovinud enda paketti veel muuta ning kõikide teavitamiseni pole me veel paraku jõudnud," tõdes Eesti Energia juhatuse liige Agnes Roos.

Tunnipõhine hinnaarvestus võtab paremini arvesse seda, millal elektrit on tarbitud. Keskmise börsihinna alusel hinnaarvestus seevastu on aidanud kuludelt kokku hoida, sest kliendid on pääsenud kõige kõrgemate, näiteks ligi tuhandeeuroste tunnihindade mõjust elektriarvele.

Mõistame nende vanemas paketis olevate klientide pahameelt, kes on oma tarbimist juhtinud, kuid pole sellest täit kasu saanud. Jätkame tööd, et juhtida paremini klientide tähelepanu nende elektripaketi hinnatüübile. Kõikidel vanemat tüüpi paketis klientidel on selle kohta juunikuu alguses väljastataval arvel märge: "Teie tarbimiskohal on börsipakett keskmise börsihinna hinnatüübiga." Kliendid, kes soovivad juba täna elektripaketti ise uuendada, saavad seda iga kell teha Eesti Energia e-teeninduses,

lisas Roos.


Kui klient praegu paketti muuta ei soovi, tehakse seda tema eest automaatselt sügisel. "Anname muudatusest puudutatud klientidele sellest personaalselt e-kirjaga või telefoni teel märku," lubas ta.

Sõltuvalt tarbimismustrist võib osade klientide jaoks tulevikus elektriarve tunnipõhisest arvestusest tõusta, osadel langeda, mõne kliendi jaoks ei muutu midagi.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!