23.02.2018 Reede

ECB viitas varaostuprogrammi väljavaate muutmise võimalusele

Euroopa Keskpanga (ECB) nõukogu viimase kohtumise protokollid viitavad, et keskpank võib juba märtsis viidata oma varaostuprogrammi varajasele lõpetamisele.

"Rahapoliitika sõnum võidakse üle vaadata käesoleva aasta algul," seisis 25. jaanuari kohtumise protokollides.

See tähendab, et võidakse viidata, et varaostuprogramm lõppeb varem, kui seni viidatud on. Järgmist rahapoliitika otsust on oodata 8. märtsil.

Lisaks oma peamise intressimäära 0-protsendile seadmise ostab keskpank kuus 30 miljardi euro jagu võlakirju. Varaostuprogramm peaks kestma septembrini "või kui vajalik, kauem," sõltuvalt sellest, kas inflatsioon hakkab lähenema keskpanga eesmärgile, milleks on veidi alla 2 protsendi.

Hoolimata euroala taastuvast majandusest, on inflatsioon endiselt eesmärgist oluliselt madalamal. Jaanuaris oli see 1,3 protsenti.

Protokollides märgiti, et mõned liikmed pooldasid lõdvendamise lõpetamist, kuivõrd usutakse, et inflatsioon hakkab taas kiirenema. Lõpuks otsustati aga, et sellised muudatused oleks ennatlikud ja mitte veel õigustatud.

Euro tõusis protokollide avaldamise järel dollari suhtes 0,2 protsenti 1,231 dollarini.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!