04.08.2014 Esmaspäev

E-sigarettide müük vähendas maksutulu

Eelmisel aastal jäi e-sigarettide tõttu soetamata umbes 1,3 miljonit sigaretipakki, mis tähendab maksutulu vähenemist umbes kolme miljoni euro võrra, ütles rahandusministeeriumi tolli- ja aktsiisipoliitika osakonna juhataja Marek Uusküla.

E-sigarettide müük vähendas maksutulu
E-sigarettide müük vähendas maksutulu Foto: PM

Kuna e-sigaretti võib lugeda sigareti asendustooteks, on selle maksustamine tulevikus tõenäoline. "Maksustamise muudab keeruliseks see, et praegu ei ole üheselt selge ega riikide vahel kokku lepitud, mida täpselt mõistetakse e-sigareti all, millistele nõuetele ja tunnustele see peab vastama," ütles Uusküla.

E-sigarettide müüjad samal ajal kurdavad, et seadusega paika pandud sigaretivedelike madal nikotiinisisaldus ainult võimendab musta turu osakaalu äris. Kevadel küll jõustus Euroopa Liidu tubakadirektiiv, mis näeb ette, et turustada võib e-sigarette, mille nikotiini sisaldav vedelik ei sisalda nikotiini rohkem kui 20 milligrammi milliliitri kohta, aga liikmesriikidel on direktiivi sätete ülevõtmiseks aega 20. maini 2016.

E-sigarettide hulgimüüja Elgery Group OÜ käive kuuekordistus mullu 1,9 miljonile eurole. Kasumit teeniti enam kui 880 000 eurot. Jaeturgu haldava Elgery OÜ käive oli mullu 1,5 miljonit eurot ja kahjum 60 000 eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes