30.06.2020 Teisipäev

E-arvete osakaal kasvas aastaga 98 protsendini

Riigiasutuste e-arvete operaator, finantstehnoloogia firma Fitek hindab, et avaliku sektori vastu võetavate e-arvete osakaal kasvas aastaga kuni kolm korda ja ulatub 98 protsendini.

1. juulil täitub aasta Eesti riigile vaid e-arvete saatmist
1. juulil täitub aasta Eesti riigile vaid e-arvete saatmist Foto: pixabay.com

1. juulil täitub aasta Eesti riigile vaid e-arvete saatmist. Aastaga on riigiasutused koostööpartneritelt vastu võtnud 370 000 e-arvet, teatas Fitek.

"Täisautomaatne e-arvete protsess välistab käsitsi sisestamisest tekkida võivad vead, arvete kohale jõudmine on tagatud ning menetlusse ei jõua topeltarved," ütles Riigi Tugiteenuste Keskuse majandustarkvara arenduse osakonna juhataja Marek Ilves.

"Kulud arvete menetluskeskkonna teenusele on vähenenud umbes 45 protsenti tänu sellele, et enam pole vaja tasuda arvete digitaliseerimise teenuse eest," lisas ta.

"Riigi eeskuju on samm-sammult jõudmas ka erasektorisse, kus e-arvete vastuvõtmise osakaal on aastaga kasvanud 38 protsendini. Suuremat kasvu näeme ilmselt 2021. aasta alguseks. Meil on koroonakevadest kogemus, kui kaugtöölahenduste vajadus kasvas hüppeliselt," ütles Fiteki tegevjuht Andrus Kaarelson.

98 protsendist ülejäänud 2 protsenti kuulub piiriülestele PDF-arvetele.

Fiteki mullu mais käivitatud arved.ee teenust on kasutanud üle 13 000 asutuse ja ettevõtte, saadetud on enam kui 100 000 arvet, millest 87 protsenti on e-arved. Ülejäänud on e-postiga saadetavad PDF-arved. Kolm neljandikku e-arvetest on saadetud ettevõtetelt riigile.

Finantstehnoloogia lahendusi pakkuv Fitek Grupp tegutseb Eestis, Lätis, Leedus, Slovakkias, Serbias ning Bosnias ja Hertsegoviinas. Fitek Grupp annab tööd 280 inimesele, grupi käive on üle 21 miljoni euro. Fiteki omanik on Belgia finantstehnoloogia ettevõte Unifiedpost.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes