09.12.2010 Neljapäev

Ansip: Eesti jätkab konservatiivse eelarvepoliitikaga

Ansipi sõnul on ka oluline, et Eesti ei kavatse teha kardinaalseid muudatusi maksusüsteemis ning samuti pole plaanis tõsta maksukoormust. "Eestis on teatavasti üks Euroopa Liidu madalamaid maksukoormusi, kuid soov oleks, et paari lähema aasta jooksul muutuks 35-protsendiline maksukoormus 33-protsendiliseks või veel allapoole. Aga see pole väga realistlik, sõltub majanduse arengutest," rääkis Ansip neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil.

Peaminister märkis, et osade Euroopa riikide käekäik pole hetkel kiita. "Iirimaa – 32 protsenti on ühel aastal valitsussektori defitsiit. Mida tähendab 32 protsenti defitsiiti Eesti oludes? See tähendaks, et meil tuleks kohe kusagilt leida 70 miljardit krooni. Eestis selliseid probleeme pole. Eestis pole praegu valitsussektoril finantseerimisprobleeme, sest me oskasime headel aastatel reserve koguda."

"Väga paljud riigid Euroopa Liidus muretsevad selle pärast, et nad ei suuda valitsussektori kulusid omavaheditega finantseerida, vahendeid lihtsalt pole. Nad tahavad vahendeid laenata, aga laenamise eest küsitakse hirmus kallist hinda," lisas Ansip.

Tema sõnul on Eestile kriisist kõige olulisem õppetund, et ka järgmise tsükli jooksul tuleb koguda arvestavad reservid.

BNS

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference