03.10.2011 Esmaspäev

Tööalaste riskide hindamine muutub lihtsamaks

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Tööalaste riskide hindamine muutub lihtsamaks Riskihindamise jaoks on valminud uus abivahend: tasuta veebipõhine interaktiivne riskihindamissüsteem OiRA (Online interactive Risk Assessment tool).

Korralik riskihindamine on tervislike töökohtade võtmetegur. Riskihindamine võib aga olla küllaltki raske, eriti mikro- ja väikeettevõtjatele, kellel ei pruugi olla vastavaid ressursse või tööohutus- ja töötervishoiualased oskusteadmisi.

Seetõttu töötaski Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur välja riskihindamissüsteemi OiRA, mis aitab mikro- ja väikeettevõtjatel kehtestada etapiviisilise riskihindamismenetluse. Alustades töökohas esinevate riskide kindlakstegemisest ja hindamisest ning ennetusmeetmeid käsitlevate otsuste tegemisest; lõpetades meetmete võtmise, järelevalve ja aruandlusega.

Süsteem hõlmab praegu 15 Euroopa liikmesriiki (valitsused, sotsiaalpartnerid ja teadusasutused), kes töötavad välja omakeelseid valdkondlikke vahendeid ja tutvustavad neid mikro- ja väikeettevõtjate hulgas.

Lisateavet leiate riskihindamissüsteemi veebisaidilt.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.