18.02.2013 Esmaspäev

Hüvitise arvestamisel läheb arvesse ka välismaal töötatud aeg

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Tere Rene,   täname teid tähelepanekute  eest! Kuna oleme ise huvitatud autoriõigustest kinnipidamisest, siis me jälgime, et meie toimetajad lisaksid igale poole ka allikad. Uudiste allikatena kasutame ainult neid organisatsioone, kellega meil on vastav kokkulepe, seega kui materjalis ei ole lisatud viidet allikale, ei tähenda see, et kellegi  õiguseid on rikutud.  Seega ei ole teil põhjust muretseda ja saate edaspidigi kasutada rup.ee’t – kõik autoriõigused on kaitstud.   Lugupidamisega,Vastavalt Euroopa Nõukogu määrusele võetakse töötuskindlustushüvitise arvestamisel arvesse ka välismaal töötatud aeg, mistõttu on asjaajamise kiirendamiseks vajalik sellekohast tõendit taotleda juba enne Eestisse naasmist.

Vastavalt Euroopa Nõukogu määrusele võetakse töötuskindlustushüvitise arvestamisel arvesse ka välismaal töötatud aeg, mistõttu on asjaajamise kiirendamiseks vajalik sellekohast tõendit taotleda juba enne Eestisse naasmist, teatas BNS.

"Töötuskindlustushüvitise saamise õigus ja maksmise periood sõltub töötuskindlustusstaažist ning seetõttu liidetakse välisriigis täitunud töötuskindlustusperiood Eestis täitunud staažile," ütles töötukassa hüvitiste ja toetuste osakonna peaspetsialist Merit Aavekukk-Tamm BNS-ile. Arvesse võetakse seejuures kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides ning lisaks Norras, Islandil, Liechtensteinis ja Šveitsis täitunud töötuskindlustusperioodid.

Välisriigis täitunud töötuskindlustusperioodi tõendab vorm U1, mida väljastab välisriigi tööturu- või töötuskindlustusasutus, kes kannab vormile taotleja selles riigis omandatud töötuskindlustusperioodi.

"Varasemalt välisriigis töötanud töötuskindlustushüvitise taotlejaid on Eesti Töötukassas praegu igas kalendrikuus umbes 300. Nendest vaid üksikutel on U1 vorm endal taotletud ning seetõttu pikeneb ka töötuskindlustushüvitise avalduse menetlus, kuna vormi hakkab välisriigist taotlema Eesti Töötukassa," sõnas Aavekukk-Tamm. "Välisriigi asutuse poolt võib vormi väljastamine võtta aega mitmeid kuid ning kahjuks ei saa Eesti Töötukassa omalt poolt välisriigi asutuse menetlust mõjutada," lisas ta.

Töötutoetuse taotlemisel on kindlasti vajalik tõendada inimese välisriigis täitunud töötamisperiood, kui töötuna arvelevõtmisele eelneva 12 kuu jooksul on aset leidnud välisriigis töötamine.

Seega on soovitatav U1 vorm inimesel alati juba enne välisriigist lahkumist kohalikust asutusest ära taotleda, kuna see kiirendab hilisemat töötuskindlustushüvitise või töötutoetuse avalduse menetlust.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.