17.12.2015 Neljapäev

Valitsus suurendas välislähetuse päevaraha maksuvaba piirmäära

Valitsus kiitis neljapäeval heaks välislähetuse päevaraha maksuvaba piirmäära suurendamise 50 euroni.

Uue korra järgi ei käsitleta välislähetuse päevaraha maksuvaba piirmäära ületavat osa enam erisoodustusena, vaid maksustatakse kui tasu töö eest
Uue korra järgi ei käsitleta välislähetuse päevaraha maksuvaba piirmäära ületavat osa enam erisoodustusena, vaid maksustatakse kui tasu töö eest Foto: PM

Töölähetuse kulude hüvitiste maksmise korra muudatuste kohaselt suureneb päevaraha maksuvaba piirmäär 50 euroni välislähetuse esimese 15 päeva kohta, teatas BNS-ile valitsuse pressiesindaja. See summa kehtib kõige rohkem 15 päeva kohta kalendrikuus, iga järgneva päeva kohta on maksuvaba piirmäär 32 eurot.

Samuti ei käsitleta maksuvaba piirmäära ületavat osa enam erisoodustusena, vaid maksustatakse kui tasu töö eest. Kuigi nii töö eest saadav tasu kui ka erisoodustus on sotsiaalmaksuga maksustatavad, ei ole erisoodustuse sotsiaalmaks isikustatud. Seega on ületava osa maksustamine tasuna töö eest töötajale soodsam, sest näiteks haigushüvitiste ning pensionide arvestamisel võetakse üle piirmäära makstud tasu arvesse.

Ka lihtsustab muudatus välisvaluutas tehtud lähetusega seotud kulude konverteerimist Eestis kehtivasse valuutasse. Praegu kehtiva määruse kohaselt konverteeritakse välisvaluutas tehtud kulutused Eestis käibel olevasse valuutasse lähetusest saabumise päevale järgnenud tööpäeval kehtinud Euroopa Keskpanga päevakursi alusel. Muudatusega viiakse määrus kooskõlla praktikaga ning antakse maksumaksjale võimalus valida, missuguse vahetuskursi alusel ta soovib kulusid konverteerida.

Valitsus kiitis heaks ka ametniku teenistuslähetusse saatmise, lähetuskulude hüvitamise ning päevaraha maksmise tingimuste ja korra muudatused. Muudatused ühtlustavad ametnike välislähetuste päevaraha regulatsiooni töötajatele kohalduva regulatsiooniga ning ametiasutustele antakse võimalus päevaraha suuruse üle otsustada.

Määrus jõustub tuleva aasta 1. jaanuaril koos tulumaksuseaduse muudatustega.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!