01.04.2015 Kolmapäev

Toidualast teavet tuleb hakata esitama ka toitlustuskohtades

Alates aprillist jõustuvad toidumärgistamisenõuded ka lahtiselt müüdava või kohapeal müügiks pakendatud toidu kohta, mida tuleb hakata andma ka toitlustuskohtades.

Alates aprillist jõustuvad toidumärgistamisenõuded ka lahtiselt müüdava või kohapeal müügiks pakendatud toidu kohta.
Alates aprillist jõustuvad toidumärgistamisenõuded ka lahtiselt müüdava või kohapeal müügiks pakendatud toidu kohta. Foto: PM

"Märgistamise nõuete täpsustamine peaks tagama, et tarbijad saavad toidualast teavet nii pakendatud kui pakendamata toitude kohta kõigis müügikohtades. Eelkõige peaks uute nõuete rakendumine lihtsustama toiduallergikute valikuid," ütles põllumajandusministeeriumi toiduohutuse osakonna juhataja Martin Minjajev ministeeriumi teates. "Tegemist ei ole uute nõuetega jaekaubandusettevõtete jaoks, küll aga on märkimisväärne muudatus, et aprillist tuleb hakata andma toidu kohta teavet ka toitlustuskohtades."

Kõigi pakendamata toitude müügikohas peab tarbijal enne toidu ostmist olema võimalus saada teavet põhiliste allergeenide kohta. Samuti on ostjal õigus saada teavet toidu koostisosade kohta, kas kirjalikult või suuliselt.

Lisaks eelnevale on olenevalt müügikohast ostjail võimalik saada teavet ka näiteks toidu säilimisaja, päritoluriigi ja netokoguse kohta. Kirjalikult esitatud teave peab olema müügikohas kergesti nähtaval kohal ja selgesti loetav.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!