28.08.2017 Esmaspäev

Apteegid tahavad juurdepääsu tervise infosüsteemile

Eesti Apteekide Ühendus ei ole rahul tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise väljatöötamiskavatsusega, kuna see ei anna apteegiteenuse osutajatele ligipääsu tervise infosüsteemi (TIS).

Sotsiaalministeeriumile saadetud kirjas märgib ühendus, et ainsa esmatasandi tervishoiuteenusena on TIS-iga liidestamata apteegiteenuse osutajad. Eelnõu väljatöötamiskavatsus ei selgita ka, miks või millal on kavas apteekidele liidestus infosüsteemiga tagada.

„Kokkuvõtvalt läheb apteegisektori TIS-iga liidestumise võimaluse puudumine antud kava raames vastuollu nii WHO tungivate soovitustega, OECD ja Euroopa Komisjoni soovitustega, riigi enda varasemate arengukavade ja rakenduskavadega ning apteegisektori osapoolte korduvate palvetega,“ märkis ühendus.

„Sel põhjusel palume antud väljatöötamiskavatsuse alusel koostatavas eelnõus näha ette ka apteegisektori liidestumise võimalus tervise infosüsteemiga eesmärgipärases ulatuses,“ lisas apteekide ühendus.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!