01.03.2016 Teisipäev

Ülevaade 2016. aasta veebruari populaarsematest uudistest

RUP.ee veebiküljele lisandub pidevalt artikleid ja uudiseid. Iga kuu koostatav TOP 5 aitab orienteeruda selles infovoolus ning teha kiiresti kindlaks veebikülje kasutajate seas kõige populaarsemad artiklid.

Ülevaade veebruari populaarsematest uudistest
Ülevaade veebruari populaarsematest uudistest Foto: rup.ee

 

 

 

 

 

 

 

Veebruar 2016

1. Raamatupidamise seaduse uued võimalused – kas võtta või jätta

Muudetud raamatupidamise seadus ja raamatupidamise toimkonna juhendid on tõotanud suuri muutusi ja halduskoormuse vähenemist eelkõige väiksematele ettevõtetele. Kui rahalist võitu võivad ettevõtted otseselt tunda audiitorkontrolli piirnormide kahekordistamisest, siis kaudsem võit on lihtsustatud finantsaruandlus.

2. Mida tasub teada alanud aastal jõustunud maksumuudatustest

Käesolevas artiklis annan ülevaate peamistest maksustamise vallas tehtud seadusemuudatustest, mis jõustusid 2016. aasta alguses ning mis suuremal või vähemal määral mõjutavad nii ettevõtjaid, tööandjaid kui ka töötajaid. Seadusemuudatuste puhul on kirjeldatud ka muudatuste eesmärke, tagamaid ja vastastikuseid seoseid, mis peaksid aitama neid paremini mõista ning seeläbi ka rakendada.

3. Mikro- ja väikeettevõtjate aruandlus muutub lihtsamaks

1. jaanuaril 2016 jõustunud raamatupidamise seaduse ja teiste sellega seonduvate seaduste muudatused toovad kaasa olulisi uuendusi majandusaasta aruande esitamisel. Seni kehtinud raamatupidamise seadus reguleeris valdkonda juba 2002. aastast. Seaduse muutmine realiseerib arvestusala valdkonna kaasajastamise plaani ning samuti viib Eesti regulatsiooni vastavusse Euroopa Liidu õigusaktidega.

4. Maksuhalduri tasuta koolitused märtsis 2016

Maksu- ja tolliamet ootab 2016. aasta märtsis huvilisi üle Eesti korraldatavatele tasuta koolitustele. Järgnevalt ülevaade märtsikuu koolitustest.

5. TSD õigeaegne esitamine tagab juhatuse liikme ravikindlustuskaitse

Tööandjad peavad hiljemalt iga kuu 10. kuupäevaks esitama maksu- ja tolliametile deklaratsiooni TSD, et tagada juriidilise isiku juhtimis- ja kontrollorgani liikmete ja võlaõigusseadusliku lepinguga (VÕS leping) töötajate ravikindlustuskaitse.