10.09.2015 Neljapäev

Septembri PLUSS: sidusettevõtted, sõidupäevik, katseaeg, töötamise register

Täna ilmus e-ajakirja Raamatupidamisuudised PLUSS septembrinumber! Käesolevast numbrist saate lugeda muuhulgas töötamise registri käivitamise tulemustest, katseajal töölepingu ülesütlemise põhjustest, pangaklientide kohustustest seoses maksualase teabevahetuse seadusega aga näiteks ka vautšeriportaali kaudu müüdava kauba maksumuse kajastamisest.
Septembri PLUSS: töötamise register, katseaeg, sidusettevõtted, sõidupäevik
Septembri PLUSS: töötamise register, katseaeg, sidusettevõtted, sõidupäevik Foto: rup.ee

Sügisel tuleb taas seista silmitsi igapäevaste töökohustustega, samas võib juhtuda, et väljapuhanuna ei tundu need üldse nii igavate ja üle jõu käivatena.
Võtame kasvõi töötamise registri – selle käivitamisel laiutas nii mõnigi raamatupidaja käsi, kartes, et tema niigi mahukas kohustuste hulk kasvab veelgi suuremaks. Aasta möödudes võib täie kindlusega öelda, et toonased kahtlused ja kartused olid suuremas osas asjatud. Registri käivitamise tulemustest kirjutab Kaido Lemendik.

Katseajast alustasime kirjutamist juba eelmises PLUSS-i numbris. Seekord jätkab teemaga Meeli Miidla-Vanatalu, kes kirjutab lähemalt katseajaga kaasnevatest töötaja ja tööandja õigustest ja kohustustest.

Rubriigis „Vajalik näidis“ leiate seekord Tõnis Jakobi koostatud sõidupäeviku näidise, „Raamatupidamise praktikas“ aga seletab Maire Otsus-Carpenter lahti sidusettevõtte mõiste.

Plussi saab lugeda SIIT.