09.11.2017 Neljapäev

Ilmus veebiajakirja Raamatupidamisuudised Pluss viies number

Ilmunud on veebiajakirja Raamatupidamisuudised Pluss 2017. aasta viies number.
Ilmus veebiajakirja Pluss viies number
Ilmus veebiajakirja Pluss viies number

Kuigi Eesti äriühingult saadud omakapitali väljamakseid ja dividende, mis on äriühingu tasandil maksustatud, tulumaksuga ei maksustata, on füüsilise isiku 2018. aastal teenitud  tulude deklareerimisel ikkagi vaja need saadud tuludena deklareerida, sest need võetakse arvesse tulumaksuvaba aastatulu arvutamisel, mistõttu võib tekkida tulumaksu juurdemaksmise kohustus, kirjutab vandeaudiitor Toomas Villems. Artiklis selgitatakse näidete abil, kuidas toimub maksuvaba aastatulu arvestamine, lähtudes töötaja 2018. a igakuisest brutotöötasust.

Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Piret Kaljula kirjutab aga sellest, et õnnetusjuhtumeid töökohal aitab ära hoida üksikasjalik töökeskkonna riskianalüüs, sest kui võimalikke ohte pole teadvustatud, on võimatu leida ka abinõusid nende vältimiseks. Artiklis antakse ülevaade võimalikest valikutest, millele tuleks mõelda enne riskianalüüsi tegemist, samuti sellest, millele tuleks tähelepanu pöörata analüüsi käigus, et saadud tulemustest töötajatele ka tõepoolest kasu oleks.

Majandusanalüütik Maris Lauri majandusprognoosi kohaselt ei kao kvalifitseeritud tööjõu puudus lähiajal kuhugi. Lauri juhib tähelepanu sellele, et Eesti majandus tugineb ekspordile, kuid konkurents rahvusvahelisel turul on väga karm, mistõttu pole ettevõtjatel mõistlik investeeringuid edasi lükata. Neil Eesti ettevõtjatel, kes soovivad laiendada oma firma tegevust välismaale, soovitame aga kindlasti lugeda kaubandus-tööstuskoja nn kontaktvisiitide projektijuhi Jana Silaškova kirjutist sellest, kuidas välisreisidel „vajalikke uksi avada“.

Kuna aasta hakkab lõpusirgele jõudma ja peagi saabub aeg kokkuvõtete tegemiseks, on igati õige aeg lugeda ka raamatupidaja-konsultandi Jekaterina Dolguševa selgitusi ja kasulikke näpunäiteid korteriühistu majandusaasta aruande ja majandustegevuse aastakava koostamiseks.

Kõigi eespool tutvustatud artiklitega saab põhjalikumalt tutvuda SIIN.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes