Neljapäev, 21 Detsember 2017 12:28

Ilmus veebiajakirja Raamatupidamisuudised Pluss kuues number

Ilmus veebiajakirja Pluss kuues number.
Ilmus veebiajakirja Pluss kuues number.
Ilmunud on veebiajakirja Raamatupidamisuudised Pluss 2017. aasta kuues number.

Selles ajakirjanumbris annavad vandeadvokaat Mariana Hagström ja jurist Kristo Nilov ülevaate hüvitiste ja toetuste saajaid tuleval aastal ees ootavatest muudatustest.

Saame teada, et järgmise aasta algusest kehtib kõigile vähemalt 19-aastastele täiskasvanutele 40-eurone hambaravihüvitis kalendriaastas, kuid seda hüvitist saab kasutada vaid haigekassaga lepingu sõlminud hambaarstide juures. 2018. aasta algusest hakkab kehtima ka täiendav ravimikulutuste hüvitamise süsteem, mille kohaselt hüvitatakse kalendriaastas 100 kuni 300 eurot ravimitele kulutavale inimesele 100 eurot ületavast osast 50 protsenti. Inimesel, kelle kulutused ületavad 300 eurot, on eelnõu kohaselt õigus 300 eurot ületavast osast 90-protsendilisele hüvitisele. Sotsiaalhoolekande seaduse muudatustega soovitakse teha toimetulekutoetuste süsteem paindlikumaks, et julgustada toetuse saajaid uuesti tööle asuma. Vanemahüvitise süsteemi muudatuste eesmärk on aga teha paindlikumaks vanemahüvitisega samaaegse tulu teenimine ning võimaldada hüvitise saamise peatamine ja taasalustamine kolme aasta jooksul.

Kaasa mõtlema ärgitab Comistar Eesti tegevjuhi Mikk Maali artikkel, kes otsib oma artiklis loovaid lahendusi raamatupidamisteenuste turu probleemidele ja väljakutsetele. Võtmesõnadeks on siin pakutava teenuse sisu määratlemine ehk konteksti loomine kliendi vajadustest lähtuvate paindlike teenuspakettide kaudu. Loodava lisandväärtuse sisu ja sellest saadav kasu tuleb kliendile võimalikult arusaadavaks muuta. Teenuse areng saab aga toimuda vaid teenusepakkujate pideva eesmärgistatud töö ja isikliku arengu kaudu.

Ernst & Young Baltic’i maksuosakonna vanemkonsultant Anita Suurorg selgitab selle aasta viimases ajakirjanumbris praktiliste näidete kaudu, mida peaksime arvese võtma maksuvaba aasta- ja kuutulu arvutamisel, et vältida hilisemat tulumaksu juurdetasumise kohustust ja liigsuurt maksukoormust.

Jurist Ivo Nagel on koostanud arve vaidlustuse näidise, mis on vajalik juhul, kui leiate, et teile on esitatud alusetult arve või te leiate, et esitatud arve on ebaõige.

Nagu alati, saate ka seekord lugeda huvitavate kohtulahendite valikut ja asjatundjate vastuseid lugejate esitatud küsimustele.

Kõigi eespool tutvustatud artiklitega saab põhjalikumalt tutvuda SIIN.

Kauneid jõule ja õnnelikku uut aasta!

Jaga:

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes