30.10.2015 Reede

Ilmus veebiajakirja Pluss oktoobrinumber!

Katseaeg on närviline aeg nii töötajale kui ka tööandjale. Mõlemad peavad üsna lühikese aja, nelja kuu jooksul tegema otsuse, kas neile see töökoht/töötaja sobib või tuleb hakata uut otsima. Kehv on olukord siis, kui selle aja jooksul töötaja pikalt haigeks jääb ja tööl käia ei saagi.

Mida peaks sel juhul tegema tööandja? Elu näitab, et tihti pakutakse töötajale katseaja pikendamise võimalust. Kuidas suhtub niisugusesse lahendusse kohus?

Sel olulisel teemal kirjutab uues Plussi numbris tööinspektsiooni peaspetsialist Meeli Miidla-Vanatalu, selgitades probleemi nii töötaja kui ka tööandja seisukohtast.

Peale selle leiab uuest Plussist veel vandeadvokaat Siiri Malmbergi artikli sellest, kuidas peavad olema vormistatud osanike nõusolekud, et tehing kehtiks.

Eve Neumann arutleb oma loos, kui suurt osa on meie igapäevases suhtluses ja ettevõtte tegevuses täidab infotehnoloogia ja milliseid võimalusi see pakub.

Raamatupidamise praktika rubriigis kirjutab vandeaudiitor Maire Otsus-Carpenter pandi deklareerimis- ja tasumiskohustuse kajastamisest.

Sotsiaalministeeriumi peaspetsialist Leili Zaglmayer kirjutab elamisest ja töötamisest mitmes Euroopa riigis: millise korra järgi makstakse sel juhul pensione ja muid hüvitisi.

Plussist leiab veel tähtsamad uued seadused, raamatupidaja kalendri ning muidugi lugejate küsimused ja asjatundjate vastused.

Uudne on raamaturubriik, mis tutvustab erinevate kirjastuste hiljuti ilmunud majandus- ja õigusalaseid raamatuid spetsialistidele.

Pluss nr 5 saate lugeda siit.