21.12.2017 Neljapäev

Ilmus ajakirja Raamatupidamisuudised detsembrinumber (nr 8, 2017)!

Meil on rõõm teatada, et ilmunud on ajakirja Raamatupidamisuudised uus, 2017. aasta detsembrinumber. Toimetus sai uued numbrid kätte ja peagi jõuavad need lugejateni!
Ilmus ajakirja Raamatupidamisuudised uus, 2017. aasta detsembrinumber.
Ilmus ajakirja Raamatupidamisuudised uus, 2017. aasta detsembrinumber.

Aasta viimases ajakirjanumbris jätkame uuel aastal ees ootavate maksumuudatuste käsitlust.

Juhtiv maksukonsultant Tõnis Jakob selgitab tulumaksuvaba tulu arvutamise põhimõtteid, dividendide maksustamise reegleid ning seda, mis juhul võib laenutehinguid ümber klassifitseerida varjatud kasumieraldiseks. Samuti juhitakse tähelepanu asjaolule, et dividendide maksustamisel tuleb arvestada, et edaspidi on kaks erinevat tulumaksu: üks on dividendi maksva äriühingu makstav tulumaks, teine tulumaks on füüsilise isiku tulumaks.

Vandeadvokaat Jaak Siim jätkab eelmises ajakirjanumbris alustatud ülevaadet sõiduautode maksureeglite 2018. aastal jõustuvatest muudatustest, sh omatarbe maksustatava väärtuse arvutamise ja sisendkäibemaksu mahaarvamise piirangutega seotud muudatused, avades ühtlasi ka maksukohustuslase uue, nn tagamiskohustuse sisu, ja selgitades, milles seisneb maksuvabastuse laienemine töötaja transpordile elu- ja töökoha vahel.

Audiitorkogu president Märt-Martin Arengu teeb kokkuvõtte sel aastal jõustunud olulisematest muudatustest audiitortegevuses: näiteks asus kogu audiitorite töö järele valvama avaliku järelevalve nõukogu, millega kaasnes avaliku järelevalve nõukogu funktsioonide oluline laiendamine. Jõustunud audiitortegevuse seadus tõi kaasa ka kohustuse sõlmida uue kliendisuhte puhul kaheaastane leping.

Vandeadvokaat Sten Veidebaum teeb aga ülevaate sel sügisel jõustunud uuest rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadusest. Artiklis vaadeldakse, mil moel mõjutab uus seadus ettevõtjaid ja kes kuuluvad uue seadusega laiendatud mõistega „kohustatud isikud“ hõlmatute ringi.

Vandeaudiitor Eva Jansen-Diener räägib raamatupidamise aruande koostamise aluspõhimõtete erinevustest ning selgitab näidete abil, kuidas mõjutab see, millistest aluspõhimõtetest lähtutakse raamatupidamise aruande koostamisel, ettevõtete finantsnäitajaid.

Eesti Panga ökonomist Mari Tamm juhib lugeja tähelepanu sellele, milles seisnevad kinnisvaraturu kiire kasvuga seotud ohud.

Nagu tavaliselt, annab ka selles ajakirjanumbris riigikohtu lahenditest ülevaate jurist Martina Proosa ja ülevaate uutest seadustest vandeadvokaat Epp Lumiste.

Tööinspektsiooni õigustalituse juhataja Elina Soomets ja peajurist Kairit Ehala käsitlevad töötaja varalise vastutusega seotud põhimõtteid, lähtudes erinevatest töövaidluslahenditest.

Kõigest sellest ja ka paljust muust saate lugeda Raamatupidamisuudiste detsembrinumbrist.

Tahad saada detsembrinumbrit? Praegu on just õige hetk hakata Raamatupidamisuudiste tellijaks, sest kuni 28. detsembrini saavad kõik 2018. aasta "Raamatupidamisuudiste" paketi tellijad äsja ilmunud detsembrinumbri tasuta (väärtus 19 eurot + KM) ja lisaks sellele videokoolituse "Majandusaasta aruanne 2017", väärtusega 49 eurot + KM, kingitusena! Hinnavõit 51%! Kui te ei ole veel jõudnud tellida ajakirja Raamatupidamisuudised 2017, saate seda teha SIIT.

Helgeid jõule ja õnnelikku uut aastat!

Sisukord

UUDISED

  • Eestist ja mujalt
  • Profiblogi

SEADUSED JA MÄÄRUSED

  • Ülevaade seadustest. Epp Lumiste
  • Uusi normatiivakte

AKTUAALNE

RAAMATUPIDAMINE

PRAKTIKUM

  • Erinevate arvestuspõhimõtete mõju ettevõtte finantsnäitajatele. Eva Jansen-Diener

MAKSUD

  • See ohtlik sõiduauto: uued maksureeglid. (Viimane osa) Jaak Siim

MAJANDUS

  • Kinnisvaraturu kiire kasvu ohud. Mari Tamm

ÕIGUS

KOHTUPRAKTIKA

TÖÖSUHTED

  • Kahju tekitamine toob kaasa vastutuse. Elina Soomets, Kairit Ehala

VARIA

  • Psühhogeomeetrilised isiksusetüübid. Piret Bristol

LISA

  • 2017. aasta koondsisukord