03.09.2020 Neljapäev

Võõras võlg ei olegi alati võõras

Termin „käendusleping“ sai kurikuulsaks möödunud majanduskriisile järgnenud aastatel. Ühtäkki avastasid tuhanded inimesed end vastutamas võõraste kohustuste eest. Lapse, õe-venna, sõbra või naabri palutud ning pikemalt mõtlemata antud allkiri osutus hoopis muuks kui tühiseks formaalsuseks.

Priit Lember, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Derling Primus
Priit Lember, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Derling Primus Foto: erakogu

Maksetega hätta sattunud võlgniku asemel pidi tema võlad tasuma hoopis käendaja, rahvakeeli öeldes koos saba ja sarvedega, viiviste ja kuludega. Pahatahti ei teadnudki sinisilmne käendaja, mille eest ta naabrimehe palvel vastutuse võttis. Naaber sai uhke liisinguauto, käendajale terendas eraisiku pankrot. Kõlab ebaõiglaselt, kas pole?

Täismahus artiklit saate lugeda Raamatupidamisuudiste värskest septembrinumbrist (nr 5, 2020). Kui te ei ole veel jõudnud tellida ajakirja Raamatupidamisuudised, saate seda teha siit. Ajakiri Raamatupidamisuudised on nii raamatupidaja ja pearaamatupidaja kui ka firmajuhi ja finantsjuhi asendamatu abimees. Ajakirjast leiate Eesti parimate spetsialistide teadmistele ja kogemustele tuginevat lugemisvara kõige olulisematel ja aktuaalsematel teemadel. Ajakiri on reklaamivaba.