15.12.2017 Reede

Võitlus rahapesuga jätkub

27. novembril 2017 jõustub uus rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadus (edaspidi – RahaPTS; ka seadus). Uue seaduse peamine ajend oli kohustus võtta üle Euroopa Liidu nn neljas rahapesu tõkestamise direktiiv, samuti algselt G7 riikide poolt initsieeritud valitsustevahelise rahapesu vastase töökonna (Financial Action Taskforce, edaspidi – FATF) viimased soovitused rahandussüsteemi kuritarvituste ärahoidmiseks.
Sten Veidebaum, vandeadvokaat
Sten Veidebaum, vandeadvokaat Foto: Advokaadibüroo TRINITI
Lisaks tuleb siinkohal mainida ka FATF-i jt rahvusvaheliste organisatsioonide välist ning Eesti enda hinnangut meie riigi rahapesuriskide kohta, mis eeldatavasti kaardistab ka Eesti tegeliku riskiastme ja spetsiifilised valupunktid. Etteruttavalt olgu lisatud, et uus RahaPTS sisaldab mitmeid EL-i kontekstis uudseid sätteid, mida Eesti eesistumisel alles liikmesriikide vahel järgmise rahapesu tõkestamise direktiivi eelnõu kujul läbi räägitakse.

Kokkuvõtvalt on uue seaduse eesmärk tõkestada senisest efektiivsemalt soovimatutest, eelkõige korruptiivsetest või kuritegelikest allikatest pärit raha liikumist läbi Eesti. Kaasneva efektina peaks seejuures ka suurenema Eesti ettevõtluskeskkonna läbipaistvus ja usaldusväärsus.

Täispikkuses artiklit saad lugeda peatselt ilmuvast Raamatupidamisuudiste detsembrinumbrist.


Soovid saada detsembrinumbrit? Praegu on just õige hetk hakata Raamatupidamisuudiste tellijaks, sest kuni 28. detsembrini saavad kõik 2018. aasta "Raamatupidamisuudiste" paketi tellijad varsti ilmuva detsembrinumbri tasuta (väärtus 19 eurot + KM) ja lisaks sellele videokoolituse "Majandusaasta aruanne 2017", väärtusega 49 eurot + KM, kingitusena! Hinnavõit 51%!

Täpsemalt loe jõulukampaania kohta SIIT