03.09.2020 Neljapäev

Rootsi maksusüsteemist Eesti ettevõtjatele

Rootsi on üks neist riikidest, mis on tuntud oma kõrgete maksude poolest. Lisaks on Rootsi maksusüsteem ka tunduvalt keerulisem kui paljude teiste riikide oma, aga samas võib öelda ka, et see on üsna stabiilne. Nimelt pole maksusüsteemi osas väga suuri muudatusi ette tulnud aastakümneid.

Mailika Hindrikson Muru, juhatuse liige, 1Office Sweden AB
Mailika Hindrikson Muru, juhatuse liige, 1Office Sweden AB Foto: erakogu

Kindlasti on enamik rootslasi ja Rootsis elavaid inimesi harjunud sellega, et suur osa maksulaekumisest on läinud alati heaolu tarbeks ja nad hindavad seda, et riigis on tagatud sotsiaalhüved igal tasandil. Küll aga on viimaste aastate jooksul tekkinud kohalike seas vastakaid arvamusi, kas selline mudel siiski on jätkusuutlik praeguses muutuvas maailmas.

Täismahus artiklit saate lugeda Raamatupidamisuudiste värskest septembrinumbrist (nr 5, 2020). Kui te ei ole veel jõudnud tellida ajakirja Raamatupidamisuudised, saate seda teha siit. Ajakiri Raamatupidamisuudised on nii raamatupidaja ja pearaamatupidaja kui ka firmajuhi ja finantsjuhi asendamatu abimees. Ajakirjast leiate Eesti parimate spetsialistide teadmistele ja kogemustele tuginevat lugemisvara kõige olulisematel ja aktuaalsematel teemadel. Ajakiri on reklaamivaba.