15.09.2020 Teisipäev

Rootsi maksusüsteemist Eesti ettevõtjatele

Rootsi on üks neist riikidest, mis on tuntud oma kõrgete maksude poolest. Lisaks on Rootsi maksusüsteem ka tunduvalt keerulisem kui paljude teiste riikide oma, aga samas võib öelda ka, et see on üsna stabiilne. Nimelt pole maksusüsteemi osas väga suuri muudatusi ette tulnud aastakümneid.

Mailika Hindrikson Muru, juhatuse liige, 1Office Sweden AB
Mailika Hindrikson Muru, juhatuse liige, 1Office Sweden AB Foto: erakogu

Kindlasti on enamik rootslasi ja Rootsis elavaid inimesi harjunud sellega, et suur osa maksulaekumisest on läinud alati heaolu tarbeks ja nad hindavad seda, et riigis on tagatud sotsiaalhüved igal tasandil. Küll aga on viimaste aastate jooksul tekkinud kohalike seas vastakaid arvamusi, kas selline mudel siiski on jätkusuutlik praeguses muutuvas maailmas.

Tähtsad on keel ja kontaktid

Esmalt peab ütlema, et eestlastele võib tunduda Rootsi ärikultuur vägagi erinev Eesti omast. Arvestada tuleb bürokraatiaga ja samuti sellega, et kogu asjaajamine võtab kordades rohkem aega kui Eestis. Kasuks tulevad kindlasti ka head kontaktid ja soovitused rootslastelt, sest...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!