15.02.2019 Reede

Kontor või elamu, see on küsimus

Martina Proosa, jurist.
Martina Proosa, jurist. Foto: rup.ee

Riigikohus rahuldas 15. novembri 2018 otsusega kohtuasjas nr 3-16-517 Maksu- ja Tolliameti (edaspidi – MTA) kassatsioonkaebuse.

MTA ja OÜ Axenture Arendus (edaspidi  – Axenture Arendus) vaidlesid kohtus selle üle, kas Axenture Arendusel oli õigus ostetud korteri ostuhinnalt, notaritasult ja kommunaalmaksetelt sisendkäibemaksu maha arvata või mitte.

Maksuhaldur leidis, et kuna osteti elu-, mitte äriruum, ei ole korteri kasutamine kontorina õiguslikult võimalik ning järelikult ei ole seda soetatud maksustatava käibe tarbeks. Eeltoodud põhjusel jättis MTA Axenture Arenduse tagastusnõude osaliselt rahuldamata ja nõudis tagasi ka ettemaksukontole juba täidetud ja pangakontole tagastatud rahasummad.

Kuidas vaidlus lahenes ning mismoodi lahenes vaidlus pakendiaktsiisi kohustuse üle, lugege peatselt ilmuvast Raamatupidamisuudiste tänavusest esimesest numbrist (nr 1, 2019).
Kui teil pole Raamatupidamisuudised alanud aastaks veel tellitud, saate seda teha siit ja leiate palju kasulikku lugemist aastaringselt.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes