18.02.2019 Esmaspäev

Isikuandmete kaitse muutub aktuaalsemaks

Marit Savi, advokaadibüroo Tark partner ja vandeadvokaat kirjutab isikuandmete kaitsest ja kuidas ei maksa arvata, et selle teema aktuaalsus niipea väheneb.

Marit Savi, vandeadvokaat, partner.
Marit Savi, vandeadvokaat, partner. Foto: Advokaadibüroo Tark

Veel aasta tagasi, kui ettevõtjad-andmetöötlejad tegid või oleks pidanud tegema viimaseid ettevalmistusi andmekaitse üldmääruse (ingl general data protection regulation – edaspidi GDPR või üldmäärus) rakendamiseks, mis algas 25. mail 2018, oli isikuandmete kaitse väga kuum teema. Andmekaitsest kirjutati ajalehtedes ja ajakirjades, sellest räägiti raadios, televisioonis, erinevatel seminaridel ja konverentsidel – hiiglaslike trahvide ähvardusel – kutsuti ettevõtjaid üles andmetöötlust korrastama ja GDPR-iga kooskõlla viima. Paljud ettevõtjad üritasidki andmekaitsega tegeleda, kuid väga vähesed jõudsid tähtajaks valmis ja endiselt on palju selliseid ettevõtteid, kus pole veel alustatud.

Mida kõike isikuandmete kaitse seadusest teadma peaks, lugege peatselt ilmuvast Raamatupidamisuudiste tänavusest esimesest numbrist (nr 1, 2019).

Kui teil ei ole alanud aastaks Raamatupidamisuudised veel tellitud, saate seda teha siit ja leiate palju kasulikku lugemist aastaringselt.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes