13.02.2017 Esmaspäev

Aastaaruande koostamine – valmis olla, läks!

Ettevõtetel avaneb sel aastal reaalne võimalus uue seaduse alusel aruandeid esitada.

Liis Talpas, juhtivaudiitor
Liis Talpas, juhtivaudiitor Foto: PricewaterhouseCoopers

1. jaanuaril 2016 jõustus muutunud raamatupidamise seadus, mis esmakordselt liigitas ettevõtjad kategooriatesse – mikroettevõtjad, väikeettevõtjad, keskmise suurusega ettevõtjad ja suurettevõtjad. Olenevalt sellest, millisesse kategooriasse ettevõte kuulub, on sätestatud nõuded raamatupidamise
aastaaruande koostamisele.

Nimetatud seadusemuudatust on kajastanud ajakirjandusväljaanded, nendest on räägitud konverentsidel ning usinamatel raamatupidajatel on olnud võimalus ennast muudatustega kurssi viia ka seadust lugedes. Siiski – kuigi nimetatud seadusemuudatus on kehtinud juba üle aasta, avaneb ettevõtetel alles nüüd võimalus uue seaduse alusel aastaaruandeid koostada.

Seetõttu on hea meelde tuletada, mis on täpselt muutunud ja anda praktilisi näpunäiteid 2016. aasta majandusaasta aruande koostamiseks.

Sellest, millised muudatused ootavad tänavu raamatupidajaid sh Ettevõtjaportaalis saab pikemalt lugeda varsti ilmuvas ajakirjas Raamatupidamisuudised nr 1, 2017. Kui te ei ole veel jõudnud tellida ajakirja Raamatupidamisuudised 2017, saate seda teha SIIT. Veebruaris on eriti hea hind!