14.07.2009 Teisipäev

Tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja kandmise taotlemine

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Mittetulundusühingud ja sihtasutused, kes soovivad esitada taotlust tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja kandmiseks, juhitakse maksuhalduri poolt tähelepanu järgmisele asjaoludele. 

Palume taotluse esitamist mitte jätta esitamise tähtajale (1.08 ja 1.02) vahetult eelnevatele päevadele/viimasele päevale, vaid esitada see varem. Eriti oluline on see juhul, kui Teie esitatud taotlus ei vasta nõuetele, see annab Teile aega ja võimaluse puuduste kõrvaldamiseks.
 
Maksuhaldur palub enne taotluse esitamist eelnevalt tutvuda kehtestatud nõuetega nimekirja taotlemisel http://www.emta.ee/14795, mis tulenevad tulumaksuseaduse § 11, sest esineb juhuseid kui esitatud dokumentide hulgast puudub näiteks asutamisleping või asutamisotsuse koopia, mis ei ole kättesaadav äriregistri teabesüsteemist. Mõnikord on taotluse vorm TMIN täidetud valikuliselt: nõutavalt allkirjastamata, puuduvad andmed liikmete kohta; ridadel 21 kuni 23 täitmata palgaandmed; täitmata või osaliselt täidetud IV osa “Tulude ja kulude aruanne” (NB! kes on loodud jooksval aastal ka neil tuleb seal kajastada planeeritud summad). Samuti on sageli minimaalaselt informatsiooni II osa punktide 11 ja 12 – “Tegevuse kirjeldus” ja “Tulevikuvisioon” all, kus peaksid kajastuma need tegevusvaldkonnad, millega ühing tegeleb ja tegelema hakkab ning millest tulenevalt saab maksuhaldur informatsiooni ühingu tegevuse kohta, seetõttu on taotlejale oluline seal kõik tegevused välja tuua.

emta.ee

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes