TRK 1140x140 ee gif
08.07.2011 Reede

MTÜ arvete liikumine

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Kas MTÜ liikmel või tema seaduslikul esindajal on õigus saada MTÜ'lt (spordiklubi) viimase pangakontole mistahes ajahetkel tehtud/tehtava ülekande (liikmetasu, kuutasu, laagritasu, eratunnitasu, kasvatajaraha jm) eest arvet/arve koopiat. Kui jah, siis kas juhul, kui klubi selle esitamisest keeldub, on MTÜ liige/tema seaduslik esindaja kohustatud aksepteerima klubi poolt esitatud rahalist nõuet? Ja kui makse on tehtud, aga arvet ei esitata, siis kas on õigus küsida tagasikannet?

Infoks, et MTÜ põhikiri ja sisekorraeeskiri ei reguleeri ühegi eelpool loetletud tasu maksmisviisi.

Vastab MTA spetsialist Marge

 

VASTUS:

Seoses asjaoluga, et küsimus on esitatud käibemaksu rubriigis, vastame KMS-st lähtuvalt.

KMS-s on arvete väljastamine sätestatud §-s 37. KMS § 37 lg 3 ütleb, et KMS §-s 37 nõuetele vastavat arvet ei pea väljastama kauba võõrandamisel või teenuse osutamisel füüsilisele isikule isiklikuks otstarbeks, välja arvatud kaugmüügi (KMS § 2 lg 9), uue transpordivahendi (KMS § 2 lg 7) võõrandamise ja ühendusevälise riigi füüsilisele isikule müüdava kauba ekspordina (s.t tax- free müük, KMS § 5 lg 2) käsitamise korral. Arvet ei pea väljastama ka KMS § 16 lg 1, 2 või 2.1 sätestatud kauba võõrandamisel või teenuse osutamisel, kui vastavat käivet ei maksustata käibemaksuga.

Seega kui teenust osutatakse käibemaksukohustuslase poolt füüsilisele isikule isiklikuks otstarbeks või osutatakse maksuvaba teenust, siis osutatud teenuse eest arvet väljastama ei pea.

Muudel juhtudel KMS arvete väljastamist ei reguleeri.

Samas lisan, et Teil võib abiks olla tarbijakaitseseadus või muu seadus.

MTA foorum


Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes