15.07.2019 Esmaspäev

Ülevaade seadustest

Riigikogu uus koosseis ei ole veel ühtegi seadust vastu võtnud. Selles artiklis teieni jooksva aasta teises kvartalis  jõustunud  ja 1. juulist  jõustuvate seaduste ülevaate.
Gerly Kask, vandeadvokaat
Gerly Kask, vandeadvokaat Foto: Advokaadibüroo HansaLaw

Riikliku statistika seaduse ja avaliku teabe seaduse muutmine

Mõlema seaduse muudatused jõustusid 01.04.2019. Muudatuste tegemise eesmärk oli viia sisse kord, et tulevikus vältida andmete korduvküsimist ning parandada riigis saada olevate andmete kvaliteeti. Muuhulgas peaks muudatused vähendama andmeesitajate halduskoormust.

Edaspidi saab Statistikaamet hakata pakkuma riigiasutustele andmejagamisteenust. Andmejagamisteenus võimaldab kiiremat juurdepääsu teabele, mis on vajalik teadmuspõhiste poliitiliste ja juhtimisotsustuste tegemiseks ja võimaldab esitada teavet, nt statistilise või analüütilise teabe esitamiseks asutuse kodulehel. 

Andmete laialdasem kasutamine võimaldab teha sisukaid mõjuanalüüse ja seda kiiremini, kui täna kulub aega mõjuanalüüsideks vajalike...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!