11.05.2020 Esmaspäev

Töötasu hüvitise kajastamine koos kannetega

Lugeja küsib: Kuidas on õige kajastada töötukassast eriolukorras saadavat hüvitist? Maksuamet väidab, et seda ei kajastata üldse, kuid määruse järgi (Tööhõiveprogramm §19 (1)) oleks see nagu sihtfinantseerimine, p 5 - hüvitist käsitletakse tööandja makstud töötasuna, mille töötukassa maksab töötajale tööandja nimel ja töötukassa arvel. Kuidas teie soovitate?

Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor
Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor Foto: Erakogu

Vastab Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor:

Olen nõus, et lähtudes tööhõiveprogrammi § 191 punkt 5 alusel tuleks töötukassa poolt töötajale makstud hüvitist raamatupidamises käsitleda sihtfinantseerimisena. Sellele, et töötukassa poolt  välja makstud hüvitis tuleb ettevõtte raamatupidamises kajastada, viitab ka see, et hüvitis tuleb arvesse võtta ka hilisemal puhkusetasu arvutamisel (töötukassa kodulehel avaldatud küsimustes-vastustes on see selgelt välja toodud).

Lisan ka kanded.

Taotluse rahuldamisel tuleks kajastada toetuse arvel makstava tööjõu- ja...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes