30.04.2021 Reede

Teekasutustasu ehk mis on veoauto?

Eesti Vabariik on üks viimaseid autoomanike maksukoormust madalal hoidvaid kantse Euroopas. Eestis on küll paljudest Euroopa riikidest kõrgem kütuseaktsiis, kuid auto omamise eest maksu maksma ei pea.

Indrek Sirk, vandeadvokaat, advokaadibüroo Sirk ja Saareväli
Indrek Sirk, vandeadvokaat, advokaadibüroo Sirk ja Saareväli Foto: erakogu

Omandimaksuga on koormatud raskeveokid ehk vähemalt 12-tonnise täismassiga veoautod ja autorongid. Kasutamispõhise maksuna on kehtestatud alates 01.01.2018 teekasutustasu üle 3,5-tonnistele veoautodele.

Teekasututasu kehtestamisel kaaluti selle kehtestamist ka bussidele, kuid sellest loobuti. Seletuskirjast leiab järgmise lõigu.

 Kuigi ka bussid on teede suured füüsilised kulutajad, siis bussidele teekasutustasu ei kehtestata, sest bussidele teekasutustasu kehtestamine suurendaks reisijate jaoks pileti hinda, mis vähendaks ühistranspordi kasutatavust.

See oli aeg, kui poliitiliseks lubaduseks oli tasuta ühistranspordi kehtestamine. Seaduse vastuvõtmisel arutati ka seda, kas teekasutustasu peaks olema ühtne kõigile üle 3,5 tonni kaaluvatele...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!