18.08.2020 Teisipäev

Naabrite häirivast käitumisest tuleb ostjaid lepingueelsetel läbirääkimistel teavitada

Riigikohus tegi 17. juunil 2020 otsuse tsiviilasjas 2-18-9099. Lahend on eluline ja eriti aktuaalne nendele, kellel on kinnisvara soetamise või müümise plaan.

Mihkel Gaver, vandeadvokaat ja partner, Jaana Lindmets, jurist, advokaadibüroo GAVER
Mihkel Gaver, vandeadvokaat ja partner, Jaana Lindmets, jurist, advokaadibüroo GAVER Foto: erakogu

Kohtuasjas peetav vaidlus kujunes järgmiste asjaolude pinnalt: 

  • Hagejad ostsid 2016. aastal mõttelise osa kinnistust. Ostetud kinnistu kasutuskorra kohaselt kasutasid kinnistul asuva elamu alumist korrust ja hoovimaja elukaaslastest naabrid, ülemist korrust kasutasid ühe korteri omanikena hagejad ja teise korteri omanikena hagejate kõrvalnaabrid.
  • Ajapikku sai hagejatele selgeks, et alumise korruse naabrid on kiuslikud ja konfliktsed, mille tõttu on hagejatel kinnistu mõttelise osa kasutamine koduna oluliselt raskendatud.
  • Hagejad esitasid 2018. aastal kostjatele hinna alandamise avalduse, nõudes 30% müügihinnast tagastamist, sest kostjad müüsid neile puudustega asja – jätsid müügilepingu sõlmimisel neile teadaoleva informatsiooni alumiste naabrite ebameeldivate isikuomaduste kohta...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!