29.06.2020 Esmaspäev

Mida vähem piiranguid, seda kiiremini majandus taastub

Eriolukorra alates oli selge, et vajame olukorra lahenemiseks organiseeritud lähenemist. Seetõttu asus Eesti Tööandjate Keskliit koondama ettevõtjate seisukohti ning riiki nõustama.

Raul Aron, Eesti Tööandjate Keskliidu analüütik-nõunik
Raul Aron, Eesti Tööandjate Keskliidu analüütik-nõunik Foto: erakogu

Kõige olulisemaks on peetud palgahüvitist, mida oleme aidanud Töötukassa nõukogus disainida. Samuti oleme aktiivselt kaasa rääkinud Kredexi meetmete osas, mis on samuti ka vilja kandnud. Nagu ka uuringust välja tuleb, on suur osa ettevõtetest palgahüvitise meedet kasutanud. See aitas ära hoida koondamisi nendes ettevõtetes, kelle nõudluse vähenemine või tarneraskused olid ajutist laadi.

Kredexi meetmete puhul on tõesti välja toodud rida puuduseid, mis ei lasknud ka suurematel ettevõtetel neid kasutada. Tänaseks on mitmed takistused kõrvaldatud - käendatava kohustuse ülempiiri on tõstetud, intresse ja tagatiste määra langetamine on samuti plaanis. Eesti majandus sõltub väga suurel määral välisnõudlusest ja kaupade ning tööjõu vabast liikumisest,...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!